Polecamy...

Wodzireje pomagają wybrać salę weselną – część druga

22 Luty
2016

Akustyka.  Wbrew temu, co mogłoby się wydawać jest to kwestia naprawdę istotna. Nawet sprzęt najwyższej jakości, który zapewnił wodzirej na nic się zda, jeśli dźwięk będzie odbijał się od ścian czy filarów. Długie sale, które przypominają tunel także są kiepskim wyborem. Stawiając na takie miejsce, nie należy spodziewać się oszałamiających doznań dźwiękowych. Oddzielone od siebie sala bankietowa i taneczna to rozwiązanie, którego należy unikać jak ognia. Dobrego brzmienia nie zapewnią również: -niskie sufity; -kamienne lub gresowe posadzki; -wiele luster powieszonych na ścianach. Dźwięk dobrze rozchodzi się natomiast w pomieszczeniach wysokich, w takich, w których znajdują się wykładziny i dywany czy posadzki zrobione z drewna. Nie można jednak zapominać o wrażeniach estetycznych. Dlatego optymalnie jest poszukać klasycznego złotego środka.

Zasilanie. Trzeba pamiętać, że sprzęt rozstawiony przed wodzireja pobiera w wielu wypadkach naprawdę sporo prądu. Trzeba pamiętać, że instalacja w restauracji może nie wytrzymać ogromnego obciążenia. Bez wątpienia nie jest komfortową sytuacja, kiedy borykać trzeba się z wyskakującymi nieustannie korkami. Jeśli nie chcemy, aby wesele było przerywane przez takie niezaplanowane przygody, należy postawić na taki, którego instalacja elektryczna jest odpowiednia mocna. Wyjątkową czujność należy zachować przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy wynająć na wesele miejsce, w którym takie imprezy odbywają się dość rzadko. Czerwone światło powinno zapalić się też wtedy, kiedy dostrzeżemy wypadające ściany gniazdka.

odpowiedni parkiet w sali bankietowej Parkiet. Najbardziej wygodnie tańszy się, kiedy parkiet jest drewniany. Na posadzkach zrobionych z kamienia lub gresu bardzo szybko męczą się stopy. W efekcie nawet najwięksi miłośnicy tańca bardzo szybko zrezygnują z szalonej zabawy. Warto pamiętać, że drewniany parkiet nie musi znajdować się na całej sali. Optymalnie jest jednak, kiedy drewnianym parkietem wyłożone jest chociaż to miejsce, które przeznaczone jest na tańce. Klimatyzacja Z całą pewnością warto dowiedzieć się, czy wybrany lokal posiada klimatyzację. Dobrze jest także poprosić o jej włączenie. Wówczas można przekonać się, czy klimatyzacja rzeczywiście działa. Klimatyzacja ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy wesele ma odbyć się latem. Wówczas brak klimatyzacji może naprawdę popsuć zabawę. Ogród i parking Parking musi być na tyle duży, aby wszyscy goście mogli na nim zaparkować. Ogród przyda się zwłaszcza latem, kiedy to goście lubią czasem zaczerpnąć świeżego, rześkiego powietrza.

Autor

Dagmara Tomczyk

Organizator imprez okolicznościowych

To może Cię zainteresować