Polecamy...

Sala weselna - na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną

29 Luty
2016

Jeśli zamawiamy salę weselną warto pytać dosłownie o wszystko, nawet jeśli będzie się wydawało oczywiste. Obiecać można wiele, ale jedynie umowa będzie pewnym potwierdzeniem tego co ustaliliśmy.

Warto wiedzieć, co umowa powinna zawierać i na co trzeba zwracać uwagę. Oczywiście podstawowe wystarczające informacje mogą odnosić się do kwoty, terminu oraz menu. W rzeczywistości trzeba wziąć pod uwagę dużo więcej, ponieważ tego dnia każdy element jest istotny. Cena zapisana w umowie będzie odnosić się do kosztu za osobę. Warto sprawdzić czy w umowie nie ma zapisu o tym, że w niektórych sytuacjach może być ona podniesiona. Jeśli tak to o ile może maksymalnie wzrosnąć. Do tego trzeba sprawdzić czy za dzieci płaci się mniej i czy przy mniejszej ilości osób przypadkiem nie dojdzie do podwyższenia ceny.

Kolejna istotna sprawa to oczywiście ustalenie menu. W niektórych lokalach wybieramy z pośród wszystkich dań, w innych możemy brać pod uwagę tylko konkretne zestawy, które będzie można wybrać. Powinno się także sprawdzić jak będzie wyglądać sprawa resztek, które pozostaną po weselu, czy nowożeńcy będą mogli wszystko zabrać. Istotną kwestią są napoje. Trzeba sprawdzić ile będzie dostępnych napojów w trakcie wesela w cenie i czy mamy możliwość przyniesienia swoich napojów, by je dołączyć do menu. Oprócz tego istotna będzie kwestia ciepłych napojów takich jak kawa i herbata oraz ich dostępności. Ustalenie odnosić się powinny także do alkoholu i tego czy sami go dostarczamy. 

Jeśli alkohol będzie pochodził z Sali weselnej trzeba liczyć się z tym, by wpisać do umowy konkretnie cenę za butelkę wódki i wina, którą będziemy chcieli zamówić. Można również ustalić kto będzie dysponował alkoholem. Również słodkości w postaci ciast i tortu mają swoje znaczenie i trzeba je w umowie określić. Trzeba sprawdzić czy są w cenie uroczystości czy sami je musimy dostarczyć. Może to brzmi absurdalnie, ale warto także sprawdzić czy obsługa na weselu będzie w cenie. Można również dokładnie zapisać ilu kelnerów będzie uczestniczyć oraz dokładnie na ilu gości będzie przypadać jeden kelner.

parking dla samochodów gości weselnych Powinno się także zapisać dokładnie kwestie parkingu czy obsługi szatni dla gości. Można również zająć się takimi kwestiami jak chleb dla Nowożeńców czy szampan na powitanie. W niektórych obiektach są również dostępne pokoje, dlatego warto w umowie dokładnie wpisać jak wygląda cena za taki pokój. Można będzie także sprawdzić czy dla nowożeńców jest dostępny pokój bez dodatkowych dopłat. Jeśli uda się w umowie wszystkie kwestie wpisać możemy być pewni, że całe wesele przebiegnie doskonale.

Autor

Dagmara Tomczyk

Organizator imprez okolicznościowych

To może Cię zainteresować