Polecamy...

Wodzireje doradzają w wyborze sali weselnej – część pierwsza

19 Luty
2016

W tym jakże krótkim poradniku spróbujemy – czerpiąc oczywiście z naszego doświadczenia – opisać najbardziej istotne elementy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselnej. Rzecz jasna nie jest łatwym znalezienie lokalu idealnego, czyli takiego, który spełni wszystkie podane przez nas kryteria.

To już od Was zależy, co będzie dla Was najbardziej istotne, a co będziecie chcieli potraktować bardziej lekko. Opinie znajomych, a opinie zamieszczane w Internecie Z całą pewnością trudno szukać opinii lepszej niż ta wyrażana przez gości bawiących się na danej sali na innym weselu. Trzeba jednak pamiętać, że do opinii zamieszczanych w Internecie warto podchodzić z dystansem. Zdarza się bowiem tak, że sami właściciele lokali zamieszczają pochwalne wpisy na licznych forach. Natomiast wpisy o charakterze negatywnym mogą być efektem działania konkurencji.

Lokalizacja. Idealnie jest, kiedy sala znajduje się w ładnej okolicy. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.Dobrze jest, kiedy lokal położony jest w cichym zakątku, a więc nieco na uboczu. Wybierając lokal pod względem odległości od kościoła lub urzędu, warto pamiętać, że sprawdza się w tym wypadku zasada im bliżej, tym lepiej. Idealnym rozwiązaniem jest sytuacja, kiedy goście weselni mogą na przyjęcie dotrzeć na własnych nogach. Duża odległość do pokonania może wywoływać chaos organizacyjny, a jednocześnie sprawiać, że wesele rozpocznie się z opóźnieniem. Przełoży się to później na czas wydawania posiłków. Kontakt z właścicielem/menadżerem W tym wypadku warto polegać na własnej intuicji i na tym, jakie wrażenie szef lokalu robi podczas pierwszego spotkania.

elegancka sala bankietowa Niepunktualność i roztargnienie to bez wątpienia elementy, które nie wróżą dobrej współpracy. Podobnie trudności ze skontaktowaniem się. Idealnie jest, kiedy już podczas przyjęcia weselnego manager lokalu jest cały czas na miejsce. Wówczas w każdej chwili można zwrócić się do niego po pomoc, jeśli pojawiają się jakieś kłopoty. Układ sali Idealnym wyborem są sale, które stanowią połączenie sali bankietowej oraz tanecznej. Wówczas goście siedzący przy stołach doskonale słyszą i i mogą obserwować to, co dzieje się na parkiecie. Mogą więc w dowolnym momencie dołączyć do zabawy lub po prostu cieszyć swoje oczy bawiącymi się gośćmi. W przypadku oddzielnych sal bankietowych i tanecznych zdecydowanie trudniej jest zachęcić gości do zabawy.

Ilość miejsca. Podczas oglądania sali dobrze jest dokładnie wypytać o to, jak będą ustawione krzesła oraz ile osób mieści się na sali.

Autor

Dagmara Tomczyk

Organizator imprez okolicznościowych

To może Cię zainteresować