Polecamy...

Jak nie zepsuć bankietu firmowego

26 Luty
2016

Trzeba pamiętać, że impreza firmowa zawsze ma specyficzny charakter i będzie się rządzić swoimi prawami. Inaczej zachowujemy się w gronie bliskich przyjaciół a zupełnie inaczej na takiej firmowej imprezie.

Dlatego warto wiedzieć co będzie ważne na tego typu imprezie. Wydaje się, że taka impreza nie będzie dobrym miejscem na spożywanie alkoholu w większych ilościach. Przede wszystkim może to prowadzić do zachowań, które nie do końca będą kontrolowane. Nie jest to miejsce, gdzie można bez ograniczeń prezentować swoje poglądy. Najważniejsze to zachować się z umiarem wiedząc, że trzeba lawirować między ludźmi o różnych zachowaniach i poglądach. Najczęściej dobrym rozwiązaniem będzie jeden drink, który będzie można wolno popijać w czasie takiej imprezy. Łatwo przesadzić i niestety następnego dnia możemy być obiektem kpin i plotek w firmie. Dlatego takiej imprezy możemy żałować, jeśli niestety pewne rzeczy pójdą nie tak jak należy.

Na pewno istotną kwestią będzie również to jak się ubierzemy na tego typu imprezę. Jeśli chcemy wyglądać dobrze to musimy pamiętać, że ważna będzie elegancja. Nie jest to odpowiednie miejsce na karnawałowe kreacje, krótkie spodniczki. Najlepiej będzie zachować nieco konserwatywne podeście, ponieważ dzięki temu wszystko pójdzie jak należy. W czasie rozmów raczej powinniśmy unikać politycznych żartów, komentarzy, które nie do końca będą grzeczne. Nie ma sensu również opowiadać swoich historii i opowiadać własnych żali na temat nieudanego życia.

zasady bankietu biznesowegoOczywiście firmowa impreza nie musi być stresującym wydarzeniem, na którym będziemy się męczyć tak jak w czasie kolejnych godzin pracy. jeśli będziemy potrafili zachować umiar to można być pewnym, że wszystko pójdzie jak należy i nie wydarzy się nic niespodziewanego. Jeśli chcemy jej uniknąć to warto mieć dobrą wymówkę, ponieważ również nieprzychodzenie na takie imprezy nie będzie dobrze traktowane i musimy liczyć się z tym, że spotka się to z niezadowoleniem przełożonych. Wybierając się na imprezę nie powinniśmy się spóźniać, trzeba pomyśleć o tym jak się tam zachowamy, z kim będziemy mogli porozmawiać. Jest to także szansa na to, by poznać menadżera czy innych pracowników. Nie jest to jednak miejsce, gdzie będzie można nachalnie nawiązywać przyjaźni, dlatego przy takich kontaktach trzeba również umiaru. Jeśli zachowamy kilka takich podstawowych zasad to w trakcie takiej imprezy nie wydarzy się nic przykrego i niekorzystnego dla nas.

Autor

Dagmara Tomczyk

Organizator imprez okolicznościowych

To może Cię zainteresować